Menu

Przepisy na różne okazje

10 kwietnia 2018 - Przepisy na różne okazje

Są osoby, którym powinniśmy być szczególnie wdzięczni – rodzice. To oni przeprowadzili nas przez trudną i piękną drogę jaką jest dzieciństwo. I choć każdemu z nich zdarzały się potknięcia, warto pamiętać o ich świętach, tak jak oni celebrowali każde nasze urodziny i ważne uroczystości. Miłość rodzicielska jest bowiem bezwarunkowa, sprawmy, by nasi rodzice również czuli się naprawdę kochani!

A okazji do świętowania razem z rodzicami jest wiele: Dzień Matki, Dzień Ojca, imieniny, urodziny i rocznica ślubu – to daty, o których powinniśmy szczególnie pamiętać, jeśli chcemy sprawić prawdziwą przyjemność osobom, które są nam najbliższe! Dla wielu osób wybór prezentu dla mamy i taty jest wielką trudnością – co można podarować komuś, kto właściwie wszystko ma? Zdecydowanie czas i rozmowę oraz własnoręcznie upieczone ciasto zrobione specjalnie z myślą o nich!

Rocznica ślubu

Rocznica ślubu naszych rodziców jest dniem wyjątkowym – nie tylko dla nich. Jeśli nasi rodzice nieco zapomnieli o tym, że powinni pielęgnować w swoim związku piękne, wspólne chwile, warto im o tym przypomnieć! Zorganizujmy im rocznicową kolację, której się nie spodziewają! Spróbujmy dowiedzieć się od nich jak najwięcej szczegółów dotyczących tego jak się poznali i jak lubili w młodości spędzać wspólnie czas. Może ich pierwsza randka miała miejsce w cukierni, przy tradycyjnej wuzetce?

Przygotujmy deser, który sprawi im prawdziwą przyjemność a jednocześnie nada temu dniu świątecznego charakteru. Idealny na rocznicę ślubu będzie tort – choćby miał to być łatwy tort urodzinowy. Możemy ozdobić go opłatkami tortowymi na których nadrukujemy zdjęcie z ich ślubu lub z innego, ważnego momentu wspólnego życia. Pamiętajmy, że nie musimy być wytrawnymi cukiernikami – liczy się gest! Przypomnijmy naszym rodzicom, że powinni znaleźć więcej wspólnego czasu, by powrócili do swoich pasji z młodości. Zadbajmy o to, by dzień ich rocznicy ślubu mogli spędzić z najbliższymi, warto jednak zorganizować atrakcje tylko dla nich – wspólne wyjście do teatru czy na relaksacyjny masaż.

Dzień Mamy i Taty

szarlotka tradycyjnaTo szczególne dni, o których pamiętamy już od dziecka – pierwsze laurki i prezenty, życzenia i wierszyki na uroczystych szkolnych występach. Dzień Mamy i Taty w czasach naszego dzieciństwa był wyjątkowy – pamiętajmy o tym, by był taki nadal! Nic nie równa się przecież łzom wzruszenia rodziców, którzy widzą swoją pociechę recytującą po raz pierwszy wiersz przygotowany specjalnie dla nich. Oprócz prezentu przynieśmy coś słodkiego – co będzie najodpowiedniejszym deserem? Wszystko zależy od naszych rodziców. Jeśli są tradycjonalistami, upieczmy dla nich coś tradycyjnego: szarlotkę lub sernik. Polecany przepis szarlotka tradycyjna!

Składniki:

Wykonanie:

Zagniatamy kruche ciasto z mąki jajek, masła, cukru cynamonowego i zwykłego oraz z proszku do pieczenia. Dzielimy na dwie części i wkładamy do lodówki na około 12 godzin.

Do wysmarowanej masłem formy ścieramy połowę ciasta i dociskamy lekko do brzegów. Wykładamy masę i ścieramy drugą część ciasta. Wstawiamy na godzinę do piekarnika nagrzanego do 180⁰C.

Z okazji Dnia Matki i Ojca możemy upiec również ich ulubione ciasta świąteczne!

Jeśli sami jesteśmy rodzicami możemy razem z nimi przygotować słodki prezent dla naszej drugiej połówki! W zależności od wieku pociech mogą pomóc nam, lub własnoręcznie przygotować słodki smakołyk! Prostym i smacznym przepisem, który mogą wykonać dzieci są galaretkowe babeczki urodzinowe do których potrzebujemy:

Rozpuszczamy galaretkę w gorącej wodzie. Brzoskwinie blendujemy na gładki mus i dodajemy razem z żelatyną do galaretki. Przelewamy do silikonowych foremek na babeczki i wstawiamy do lodówki. Gdy stężeją ubijamy śmietanę i zdobimy kuleczkami zbożowymi przed podaniem!

W dniu Mamy i Taty liczy się pamięć  i gest, który sprawi im największą radość. Pamiętajmy, by w tym dniu wyrazić całą swoją miłość do nich!